Technikum Nr 1,
ul. Towarnickiego 4, 35-010 Rzeszów

Tel. 17 748 21 50
sekretariat@zs1.resman.pl

Buduj z Pasją

Super User

VII EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ - EDYCJA REGIONALNA

Wielkie emocje podczas olimpiady "Buduj z pasją" w Sandomierzu. Rywalizowało 11 zespołów!!!

Trzecie miejsce wywalczyli ADAM MATEJEK i RAFAŁ DRZAŁ uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie.

W całym kraju do VII Regionalnej Olimpiady pod hasłem. „Buduj z pasją” przystąpiło w piątek 57 szkół. Gospodarzem zmagań był także Sandomierz, gdzie sprawdziło się 11 dwuosobowych zespołów. To uczniowie reprezentujący szkoły o profilu budowlanym z terenu województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Swoich przedstawicieli miał między innymi Kraków, Kielce, Busko Zdrój, Stalowa Wola, Staszów i Rzeszów.

 

Pierwsza część olimpiady to sprawdzenie wiedzy teoretycznej. Młodzież w ciągu godziny musiała odpowiedzieć na 40 pytań. Potem była część praktyczna, na którą przeznaczono aż 180 minut. W tym roku była to kwalifikacja B.6 malarsko – tapeciarska.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 - Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

Trzecie miejsce wywalczyła młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie.

Najlepsze drużyny będą zmagały się w dniach 9 – 11 kwietnia w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Buduj z pasją”, która odbędzie się w Zabrzu.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach!

Opiekun: mgr inż. Maria Słuja

 

 

VI EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ

Pod takim hasłem 09.12.2016 roku odbyły się eliminacje regionalne Olimpiady Budowlanej w sandomierskim Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Była to już 6. edycja konkursu uczniów szkół zawodowych o specjalności budowlanej. Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów ze szkół zawodowych 3 województw - dwa zespoły z Limanowej i po jednym z Krakowa, Rzeszowa, Mielca, Buska-Zdroju, Tarnobrzega, Stalowej Woli i Sandomierza, by walczyć o awans do etapu ogólnokrajowego, cenne nagrody, zaś najlepsi mogli wywalczyć zwolnienie z egzaminu zawodowego z konkretnej specjalności

  

Czytaj więcej...

 

V EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ

Młodzi budowlańcy z całej Polski w Tarnobrzegu 12 i 13 maja 2016 r. walczyli o laur zwycięstwa Olimpiady „Buduj z Pasją”.
W olimpiadzie uczestniczyło 16 zespołów, zwycięzców eliminacji regionalnych, którzy w czwartek 12 maja kładąc płytki na schodach wykazali się umiejętnościami praktycznymi, a 13 maja rano napisali teoretyczny test. 
Nasi uczniowie Michał Biały i Jakub Pilecki nie kryli radości ze zwycięstwa, ten sukces to ciężka praca.
To dużo pracy poza lekcjami. Nie są to rzeczy łatwe. Ani część praktyczna ani teoretyczna. Ale sukces cieszy. 
Podczas pobytu w Tarnobrzegu uczestnicy i opiekunowie mieli zapewnione zwiedzanie najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc miasta.
Opiekun: mgr inż. Maria Słuja

 

IV EDYCJA BUDUJ Z PASJĄ

19 maja 2015 r uczniowie naszej szkoły Michał Biały i Jakub Pilecki zajęli trzecie miejsce w kraju, pokonali 12 zespołów z całej Polski w Finale Olimpiady „Buduj z Pasją”. Wydarzenie organizowane było przez Krajową Federację Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej "BUDOWLANI" oraz Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej. Patronat honorowy nad Olimpiadą objął Minister Edukacji Narodowej. Uczestnicy mieli do wykonania zadanie pisemne oraz praktyczne. Po zmaganiach teoretycznych, uczniowie przystąpili do prac budowlanych. Tym razem do wykonania była okładzina ścienna z płyty gipsowo-kartonowej. 
Opiekun Olimpiady „Buduj z Pasją” mgr inż. Maria Słuja

Kategoria: